• Šaliansky Maťko

• Aj tento rok sa za múrmi našej školy recitovalo. Pred učiteľskú porotu školského kola sa dňa 23.1.2024 postavili žiaci piateho, šiesteho a siedmeho ročníka. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, kde sa umeleckého prednesu slovenskej povesti zúčastnilo dokopy 16 žiakov, spomedzi ktorých bolo náročné vybrať víťaza. Aj napriek ťažkému rozhodovaniu sa porota rozhodla nasledovne:

II. kategória:

1. miesto – Peter Giertl (V.A)
            2. miesto – Patrícia Belková (V.B)
            3. miesto – Jakub Giertl (V.A), Juraj Giertl (V.B)

III. kategória:

1. miesto – Lucia Potkányová (VI.A)
            2. miesto – Paulína Pančíková (VI.B)
            3. miesto – Monika Ridzoňová (VII.r .)

Žiakom srdečne blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

• Zber elektroodpadu a vybitých batérií

• Naša škola v spolupráci s organizáciou Živica a firmou Sewa v rámci projektu Elektroodpad - dopad vyhlasuje zber drobného elektroodpadu a vybitých batérií. (kanvice, nabíjačky, ovládače, tablety, hriankovače, žehličky,... )Zber potrvá do konca februára.Zberové nádoby sa nachádzajú v dolnom pavilóne pri knižnici.

• Poďakovanie!

• Občianske združenie Koľko Lásky sa čo najsrdečnejšie poďakovalo našej škole ZŠ, Jánošovka, že sa v roku 2023 stala súčasťou zbierky Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok.

Ako malé poďakovanie udelilo pre našu školu čestné ocenenie "Škola s dobrým srdcom".

Nech je pre Vás pripomenutím, že aj malá pomoc dokáže naozaj veľa, keď je dlhodobo udržateľná a jednotná.