• Vianočná nálada na škole :-)

• Vianočná tržnica 2022

Dňa 21.12.2022 sa na našej škole uskutočnila dlho-očakávaná Vianočná tržnica. Učitelia so žiakmi a s rodičmi sa na túto predvianočnú udalosť zodpovedne pripravovali. Počas tvorivých dielní, aj ďalších dní vlastnoručne vyrábali vianočné výrobky, ktoré priniesli na Vianočnú tržnicu. Pestrosť výrobkov, napečených koláčikov či vianočný punč si mohli všetci žiaci vychutnať vo vyzdobenej telocvični spolu s hudbou, ktorú vyprodukovali naši žiaci. Výťažok z predaja poteší v novom roku, ako darček, našich najstarších občanov. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za snaživú prípravu, príjemnú atmosféru a aktívnu spoluprácu. Zároveň prajeme pohodové prežitie prichádzajúcich Vianoc.

Posledný deň školského vyučovania žiakom zapriali cez školský rozhlas šťastné a veselé sviatka naši  druháci  spolu s pánom riaditeľom a následne po jednotlivých pavilónoch predniesli pekné koledy vinšovníci z IX.A triedy. Všetci sme si navzájom zaželali krásne sviatky a hor sa na vianočné prázdniny.

• Oznamy pre rodičov na týždeň od 19.12- 22.12

• Vážení rodičia ,

vzhľadom k zlepšeniu chorobnosti, tento týždeň pokračujeme v klasickom vyučovaní s nasledovnými úpravami:

V stredu 21.12 sa bude konať preložená Vianočná tržnica s nasledovným časovým harmonogramom:

8:00- 9:25 – žiaci a rodičia žiaci I.stupeň

9:30 – 11:05 – II.stupeň

Všetci rodičia sú srdečne pozvaní na túto akciu, aby podporili nielen svoje deti ale aj charitatívny zmysel tejto akcie.

V posledný deň vyučovania vo štvrtok 22.12.2022 sa  vyučuje  len 1.-4. vyuč.hodina podľa rozvrhu s vianočnou tematikou a vyučovanie bude ukončené 4.vyučovacou hodinou pre všetkých žiakov.

V prevádzke je tento deň  jedáleň a školský klub bude fungovať v tento deň  len do 15:00 hod.

Od piatku 23.12. 2022 do nedele 8.1.2023 budú Vianočné prázdniny a žiaci nastúpia do školy v pondelok 9.1.2023 .

• Dôležitý oznam pre rodičov

• Oznamujeme rodičom, že vzhľadom k zvýšeniu počtu chorých žiakov aj učiteľov a po konzultácii s RUVZ a OcU Čierny Balog  sa rozhodol riaditeľ školy udeliť všetkým žiakom školy v dňoch

štvrtok 15.12.2022 a piatok 16.12.2022 riaditeľské voľno.

V prevádzke nebude  školský klub a ani školská jedáleň (žiaci budú automaticky z obedu odhlásení).

Návrat do školy je pondelok 19.12.2022 a bude prebiehať  klasické vyučovanie podľa klasického rozpisu. Naďalej sa bude sledovať výskyt chorobnosti.

• Oznam pre rodičov

• Vážení rodičia,

vedenie školy oznamuje, že vzhľadom k zvýšenej chorobnosti žiakov a učiteľov

v stredu 14.12.2022

prechádza škola na skrátené vyučovanie.Trvanie vyučovacej hodiny bude 35 minút. Samotné vyučovanie bude podľa klasického rozvrhu, len s inou časovou dotáciou.

1.hod.  7:30-8:05

2.hod.  8:15-8:50

3.hod.  9:05–9:40

4.hod.  9:50-10:25

5.hod. 10:35-11:10

6.hod. 11:20-11:55

V prevádzke je školská jedáleň, školský klub bude tieto dni fungovať len do 15:00 hod. Vianočná tržnica plánovaná na 16.11.2022 sa prekladá na stredu 21.12.2022. V tieto dni bude poobede zrušená SZUŠ a nácvik Malej Kýčery. Prosíme rodičov, aby neposielali choré deti do školy a nechali ich doma sa liečiť, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu chrípky. Ďakujeme za pochopenie.

• Záchranárik

• V živote sa môžeme stretnúť s rôznymi úrazmi a to nielen dospelí ľudia ale aj deti, preto sme si pozvali do našej školy na besedu  záchranárov p. Michala Dilského a p. Annu Andreánsku z nemocnice Brezno.

Zavítali medzi deti v školskom klube, aby ich oboznámili so základmi a pravidlami poskytovania prvej pomoci. Dozvedeli sa, čo robiť a ako zareagovať v situácií, ak je ohrozené zdravie a život človeka.

Deťom sa najviac páčili názorné ukážky prvej pomoci i samotná sanitka. Mohli sa vcítiť do úlohy malých záchranárov a vyskúšať si poskytnutie prvej pomoci pri zástave dýchania, poraneniach či resustitáciu človeka - samozrejme na resustitačnej figuríne.

Mgr. Helena Elena Dilská

• Cena Júliusa Bartoša „Šuka“ 2022

• Krajské osvetové stredisko v Banskej Bystrici dňa 26. novembra organizovalo  1. ročník  súťažnej prehliadky v interpretácii  rómskych ľudových piesní  Cena Júliusa Bartoša „ Šuka“. Cieľom súťaže bolo posilňovanie regionálnej  rómskej kultúry a identity a uchovávanie prejavov hudobného a speváckeho folklóru.

Súťaž sa konala v kultúrnom dome v Čiernom Balogu. Základnú školu Jánošovka reprezentovali traja žiaci v prvej a druhej kategórii. Každý zaspieval dve autentické ľudové piesne, ktoré zaujali porotu aj divákov.

Zlaté pásmo v prvej kategórii získal Oliver Bartoš, strieborné pásmo bolo udelené Benjamínovi Bartošovi. V druhej kategórii si  strieborné pásmo odniesol Kevin Bartoš. Špeciálnu cenu Júliusa Bartoša „Šuka“ získal Oliver Bartoš, žiak tretieho ročníka ZŠ Jánošovka. Tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

Mgr. Renáta Kvietková, Základná škola Jánošovka.